Moje cesta vzhůru

Jaroslava Krausová

   Manažer   


„Záchrana přišla za pět minut dvanáct“

Život přináší spoustu příležitostí a zásadních osudových zvratů. Jeden takový potkal i mě a udělal ze mě lepší a především silnější ženu. Dnes na to už vzpomínám s úsměvem, ale jednoduché to určitě nebylo. Cítila jsem se zničená životem a absolutně vysílená. Starala jsem se o dvě děti a doma jsem měla neschopného a žárlivého manžela, který mě táhnul dolů. Nic nebylo tak, jak bych si tenkrát přála, o nějakém budování mé vlastní kariéry nemohla být vůbec řeč. Záchrana přišla „za pět minut dvanáct“.

„Životní změna“

Toužila jsem začít podnikat, něco vybudovat, dosáhnout něčeho hodnotného. Naskytla se mi příležitost začít pracovat jako pojišťovací agent. Vždy jsem měla tak trochu předsudky k této profesi, ale záhy jsem musela uznat, jak moc jsem se zmýlila. Má práce totiž spočívá v pomoci lidem. Mým cílem je, aby jejich rozhodnutí, která mohou zásadně ovlivnit jejich životy, byla správná. Klíčovou osobou mi byla moje manažerka. Člověk, který dokázal víc, než je vůbec možné. Ona sama vychovala dvě silné a skvělé děti, nyní už ženy, a zvládla za svůj krátký, ale plnohodnotný život namotivovat mnoho úspěšných lidí.

„Chytila jsem druhý dech“

Mé první schůzky byly poněkud rozpačité, protože jsem ještě pořádně nerozuměla tomu, o co vlastně jde. Neuměla jsem pracovat s počítačem, jezdila na schůzky autobusem a vhodné oblečení do práce jsem si mohla dovolit pouze v secondhandu. Důležitá se pro mě stala zpětná vazba od lidí, se kterými jsem jednala. Z klientů se záhy stali blízké osoby, pro které jsem byla nonstop na telefonu a připravená pomoci. Najednou se mi práce stala koníčkem a byla pro mě vším. Pomohla mi překonat rozpad manželství a stala jsem se finančně nezávislou a sebevědomou ženou. Chytila jsem „druhý dech“, bez kterého bych tu nyní nebyla a nepsala o svém životním úspěchu a nadšení.

„Výzva – manažerka“

Tak jako mé děti rostly, tak i já jsem se profesně potřebovala posunout dál a růst. Po letech tvrdé a někdy i dost psychicky náročné práce mi byla nabídnuta pozice manažerky. Pocitů prázdného hnízda a opuštěnosti mě zbavila starost o své podřízené – nové děti, které potřebovaly moji pozornost a péči. Radost z jejich nadšení pro porozumění druhých a ochotu něco v životě vybudovat je k nezaplacení.

„Nová rodina“

Nyní mám kolem sebe svůj tým, druhou rodinu, za kterou dýchám a chci být pro ně v budoucnu člověkem, na kterého budou vzpomínat s láskou a pokorou. Cesta k úspěchu, jak říká naše první dáma Finhausu, nevede výtahem, ale po schodech. Já po nich jdu, občas klopýtnu, ale mám skvělou podporu od své ředitelky, regionální manažerky a svého týmu. Zvednu se a krůček po krůčku si plním své sny a vize. Je důležité stanovit si reálné cíle a jít si pevně za nimi, ale nikdy nezapomenout na své začátky a cestu za svými sny.

Jaroslava Krausová, oblastní manažer

Najděte si svého poradce ještě dnes

Máme pro Vás více než 200 odborníků, kteří jsou připraveni ozvat se v co nejkratším termínu.